Masaże

Wśród naszych usług znajdą państwo konsultację i terapię fizjoterapeutyczną oraz masaże. Wszystkie usługi razem tworzą nasza mini klinikę SOFiT. Jesteśmy zdania, że nasze usługi fizjoterapeutyczne w połączeniu z odpowiednio dobranym treningiem i dietą, pozwolą na budowanie silnego, sprawnego i zdrowego ciała.Pomożemy w profilaktyce oraz w walce z już nabytymi schorzeniami czy urazami.
Fizjoterapia to metoda leczenia, która związana jest z wrażliwością ludzkiego organizmu na bodźce zewnętrzne. Celem fizjoterapii jest zahamowanie postępów choroby oraz odzyskanie sprawności fizycznej i powrocie do zdrowia – ma na celu leczenie lub zapobieganie chorobom narządu ruchu, układu nerwowego i narządów wewnętrznych zapobiega również nawrotom dolegliwości. Dzięki fizjoterapii procesy gojenia przebiegają znacznie szybciej i sprawniej, ponieważ przywracana jest odpowiednia długość i elastyczność tkanek. Odpowiednie pobudzanie mięśni zwiększa sprawność i zakres ruchu, zwalcza ból i stan zapalny oraz usprawnia czynności poszczególnych narządów.

Rodzaje masaży w Studio SOFiT

MASAŻ SPORTOWY
Masaż sportowy to nieodłączny element treningu każdego sportowca, który ma wiele wspólnego z masażem klasycznym, z tą różnicą, że jest wykonywany przy użyciu większej siły i energii. Masaż sportowy to nieodłączny element odnowy biologicznej, który jest wykorzystywany w profesjonalnych programach treningowych – ponadto pomaga on zapobiegać kontuzjom, likwiduje skutki przetrenowania, rozgrzewa i relaksuje mięśnie oraz zapobiega zakwasom po ćwiczeniach. Masaż całego ciała sportowca przypomina masaż izomeryczny, którego celem jest odbudowa masy mięśniowej i przywrócenie sprawności mięśni sprzed urazu. Masaż sportowy wykonywany jest w celu:
uniknięcia kontuzji
rozluźnienia mięśni
rozgrzania mięśni
poprawy metabolizmu
zlikwidowania skutków przetrenowania
usunięcia stanu zmęczenia mięśni i całego organizmu
przyspieszenia krążenia krwi i chłonki
poprawienia dopływu produktów odżywczych do mięśni

MASAŻ GŁĘBOKI
Masaż głęboki jest rodzajem terapii skupiającej się na  przywracaniu prawidłowego stanu głębokich warstw mięśni i tkanki łącznej. Jest  wyjątkowo skuteczny w przypadku przewlekłych napięć w różnych strefach, znakomicie sprawdza się w przypadku sztywności karku, przy napięciach dolnego odcinka pleców czy bolesnym barku. Stosuje się go również w przypadku przewlekłego bólu, ograniczenia ruchomości, pozostałości po urazach (upadek, kontuzja), w zespole cieśni nadgarstka, zespole górnego otworu klatki piersiowej, wadach postawy, fibromialgii, napięciach i skurczach mięśniowych i wielu innych. W przypadku przewlekłego napięcia czy przy uszkodzeniu mięśni na tkance pojawiają się zrosty (pasma tkanki które są bolesne, sztywne) – mogą one występować zarówno na poziomie mięśni, ścięgien jak i więzadeł. Zrosty te mogą blokować krążenie i wywoływać ból, powodować ograniczenie ruchu, mogą być również przyczyną stanów zapalnych Masaż głęboki poprzez rozluźnienie, wydłużenie i zlikwidowanie zrostów oraz nieprawidłowych wzorców ruchowych w układach tkanek  znosi ból i przywraca prawidłowy zakres w najbardziej efektywny i najmniej obciążający pacjenta sposób. Masaż głęboki czerpie techniki między innymi z rozluźniania mięśniowo-powięziowego, masażu tkanki łącznej, terapii punktów spustowych.

MASAŻ HAWAJSKI
Lomi Lomi jest wspaniałym masażem o działaniu relaksującym, leczniczym i terapeutycznym w jednym. Charakteryzuje się dużą płynnością i harmonią ruchu. Szacunek okazywany osobie masowanej sprawia, że czuje się ona wyjątkowa. Wpływ tego masażu nie dotyczy tylko sfery fizycznej, ale i emocjonalnej. Pacjent po masażu ma wrażenie lekkości, błogości i odprężenia.

MASAŻ BAMBUSAMI
Masaż bambusami to orientalny, relaksacyjny masaż wykonywany za pomocą pałeczek bambusa, które są rolowane po ciele. Szczególnie polecany na przemęczone i spięte mięśnie. Podczas masażu bambusami odczuwamy głębokie odprężenie i likwidację napięć. Ciało odzyskuje uczucie lekkości, a umysł stan absolutnego uspokojenia. Ponadto ruchy wykorzystywane w tym masażu mają korzystny wpływ na układ krążenia krwi i limfy, a tym samym usprawniają drenaż i regenerację tkanek.

MASAŻ GORĄCYMI KAMIENIAMI
Jest zabiegiem doskonale uzupełniającym kompleksowe działanie fizjoterapeutyczne. Ma zastosowanie w gabinetach odnowy biologicznej i masażu, przyspieszając procesy wypoczynkowe, zwiększa tym samym zdolność wysiłkową organizmu. Połączenie ciepłych kamieni z odpowiednimi technikami masażu jest zbawienne dla zmęczonego, zestresowanego ciała i umysłu współczesnego człowieka, relaksuje i regeneruje całe ciało.
W masażu używa się gorących bazaltowych kamieni pochodzenia wulkanicznego, które poprzez wieloletnią naturalną obróbkę falami morskimi mogą być użyte do celów terapeutycznych. Są specjalnie wyselekcjonowane pod względem kształtu i pochodzą z obszarów czystych ekologicznie np.: Hawaje, Bali. Masaż łączy w sobie oddziaływania termoterapii i masażu limfatycznego, używa się również technik z masażu klasycznego.
Ciepło płynące z kamieni oraz spokojne, powolne ruchy podczas wykonywania masażu, pozwalają na maksymalne rozluźnienie mięśni napiętych po całym dniu pracy.

MASAŻ RELAKSACYJNY
Masaż ciała łączący zalety masażu klasycznego i energetycznego. Wykonywany jest powolnymi ruchami o działaniu antystresowym i uspakajającym. Pozwala pozbyć się napięcia na całym ciele. Jest szczególnie zalecany po długotrwałym wysiłku fizycznym oraz psychicznym. Sprzyja regeneracji sił i likwiduje negatywne efekty stresu. Masaż leczniczy zalecamy w rożnych zespołach bólowych.

MASAŻ ODCHUDZAJĄCY
Jest jedną z najczęściej stosowanych metod w redukcji nadwagi, polega na rozbiciu i rozdrobnieniu tkanki tłuszczowej oraz na przyspieszeniu przemiany materii. Dzięki intensywnym i dynamicznym ruchom głaskania, rozcierania, ugniatania, i oklepywania zabieg masażu wspomaga usuwanie z organizmu toksyn a skóra staje się lepiej ukrwiona. Masaż ponadto zbawiennie wpływa na wzmocnienie mięśni i stawów tym bardziej, gdy są one przeciążone nadwagą. Pomaga ujędrnić mięśnie, wysmuklić i wymodelować sylwetkę. Jeden z elementów całego procesu odchudzania składającego się także z prawidłowej diety oraz aktywności fizycznej.

Oferta

WIZYTA FIZJOTERAPEUTYCZNA (KONSULTACJA I DIAGNOSTYKA) 150,00 zł
WIZYTA FIZJOTERAPEUTYCZNA (TERAPIA) 120,00 zł
PORADA FIZJOTERAPEUTYCZNA 50,00 zł
MASAŻ
sportowy
60min 120,00 zł
30min 70,00 zł
głęboki
60min 150,00 zł
30min 80,00 zł
Masaż hawajski Lomi Lomi
60min 260,00 zł
Masaż bambusami
60min 120,00 zł
Masaż gorącymi kamieniami
60min 120,00 zł
Masaż relaksacyjny (całe ciało)
60min 260,00 zł
Masaż odchudzający (antyceluloitowy)
60min 260,00 zł
PAKIETY WIZYT FIZJOTERAPEUTYCZNYCH
pakiet terapii
5 WIZYT 550,00 zł
10 WIZYT 1 000,00 zł
30 WIZYT 2 700,00 zł
© 2019 Sofit Studio
Created by E-surf